  • LFA30F-24-SNJ1Y
LFA30F-24-SNJ1Y
advertisement
Manufacturer No:
LFA30F-24-SNJ1Y
HK JDW NO:
165-LFA30F-24-SNJ1Y
Package:
Module
Datasheet:
LFA30F-24-SNJ1Y
Description:
Switching Power Supplies AC/DC PS(Open frame)
Step5Bar-code shipping tag
LFA30F-24-SNJ1Y
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    31.2W
  • Current - Output 1
    1.3A
  • Height
    36mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Published
    2012
  • Series
    LFA (30W)
  • Size / Dimension
    4.13Lx1.97W x 1.04 H 104.9mmx50.0mmx26.4mm