  • LFA50F-36-SNJ1Y
LFA50F-36-SNJ1Y
advertisement
Manufacturer No:
LFA50F-36-SNJ1Y
HK JDW NO:
165-LFA50F-36-SNJ1Y
Package:
Module
Datasheet:
LFA50F-36-SNJ1Y
Description:
Quantity:
In Stock : 12470
Step5Bar-code shipping tag
LFA50F-36-SNJ1Y
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LFA (50W)
  • Size / Dimension
    5.20Lx1.97W x 1.04 H 132.1mmx50.0mmx26.4mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Efficiency
    83.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    50.4W
  • Current - Output 1
    1.4A
  • Height
    36mm