  • LFP100F-24-R2Y
LFP100F-24-R2Y
advertisement
Manufacturer No:
LFP100F-24-R2Y
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LFP100F-24-R2Y
Package:
Datasheet:
LFP100F-24-R2Y
Description:
Quantity:
In Stock : 17699
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFP100F-24-R2Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LFP (100W)
  • Size / Dimension
    6.10Lx2.44W x 1.30 H 154.9mmx62.0mmx33.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    14
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    4.3A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC