  • LFP300F-36-R2TY
LFP300F-36-R2TY
advertisement
Manufacturer No:
LFP300F-36-R2TY
HK JDW NO:
165-LFP300F-36-R2TY
Package:
Module
Datasheet:
LFP300F-36-R2TY
Description:
Quantity:
In Stock : 13052
Step5Bar-code shipping tag
LFP300F-36-R2TY
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Published
    2011
  • Series
    LFP (300W)
  • Size / Dimension
    8.74Lx3.74W x 2.07 H 222.0mmx95.0mmx52.6mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    12
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    36V
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Current - Output (Max)
    8.4A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Total Power Output-Max
    360W