  • LGA50A-48-J1
LGA50A-48-J1
advertisement
Manufacturer No:
LGA50A-48-J1
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LGA50A-48-J1
Quantity:
In Stock : 11249
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LGA50A-48-J1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    LGA (50W)
  • Size / Dimension
    5.20Lx1.97W x 0.91 H 132.1mmx50.0mmx23.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    62W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    1.3A
  • Voltage - Input
    85V~132VAC