  • LGA50A-5-SN
LGA50A-5-SN
advertisement
Manufacturer No:
LGA50A-5-SN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LGA50A-5-SN
Package:
Module
Datasheet:
LGA50A-5-SN
Description:
Switching Power Supplies 50W 5V 10A w/Chassis & Cover
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LGA50A-5-SN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Chassis
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    160g
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Published
    2015
  • Series
    LGA (50W)
  • Size / Dimension
    5.20Lx1.97W x 1.12 H 132.1mmx50.0mmx28.4mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    50W
  • Depth
    36mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Input
    85V~132VAC
  • Output Current
    10A
  • Output Power
    50W
  • Current - Output 1
    10A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    36mm