  • LGA75A-5-S
LGA75A-5-S
advertisement
Manufacturer No:
LGA75A-5-S
HK JDW NO:
165-LGA75A-5-S
Package:
Module
Datasheet:
LGA75A-5-S
Description:
Quantity:
In Stock : 7367
Step5Bar-code shipping tag
LGA75A-5-S
  • Mount
    Chassis
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Published
    2015
  • Series
    LGA (75W)
  • Size / Dimension
    5.91Lx1.97W x 1.36 H 150.1mmx50.0mmx34.5mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    85V~132VAC
  • Output Power
    75W
  • Current - Output 1
    15A
  • Height
    34.5mm