  • LGJ7045TC-100M-D
LGJ7045TC-100M-D
advertisement
Manufacturer No:
LGJ7045TC-100M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-LGJ7045TC-100M-D
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LGJ7045TC-100M-D
Description:
Quantity:
In Stock : 6993
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LGJ7045TC-100M-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LGJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.272W 7.20mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    2.5A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    38mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.7A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    7mm