  • LGJ7045TS-331MR35-H
LGJ7045TS-331MR35-H
advertisement
Manufacturer No:
LGJ7045TS-331MR35-H
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-LGJ7045TS-331MR35-H
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 13717
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LGJ7045TS-331MR35-H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LGJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    370mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    370mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.15Ohm
  • Max DC Current
    350mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    350mA
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    7mm