  • LGU2Z681MELZ
LGU2Z681MELZ
advertisement
Manufacturer No:
LGU2Z681MELZ
HK JDW NO:
555-LGU2Z681MELZ
Datasheet:
LGU2Z681MELZ
Description:
LGU 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.78A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 5550
Step5Bar-code shipping tag
LGU2Z681MELZ
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    180V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.04mA
  • Ripple Current
    1.78A
  • Tan Delta
    0.15
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.78A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.67A @ 50kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm