  • LH1505AACTR
LH1505AACTR
advertisement
Manufacturer No:
LH1505AACTR
HK JDW NO:
879-LH1505AACTR
Package:
8-SMD (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
LH1505AACTR
Description:
Solid State Relays - PCB Mount Dual Normally Open Form 1A 250V
Step5Bar-code shipping tag
LH1505AACTR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD (0.300, 7.62mm)
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    LH1505
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • Resistance
    15Ohm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Max Output Current
    130mA
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A) x 2
  • Voltage - Input
    1.26VDC
  • Output Current
    130mA
  • Throw Configuration
    DPST
  • Max Output Voltage
    250V
  • Max Input Voltage
    1.45V
  • Voltage - Load
    0V~250V
  • On-State Resistance (Max)
    15Ohm
  • Max Input Current
    50mA
  • Input Current
    50mA
  • Load Current
    120mA
  • Isolation Voltage
    5.3kV