  • LHL06TB8R2K
LHL06TB8R2K
advertisement
Manufacturer No:
LHL06TB8R2K
HK JDW NO:
782-LHL06TB8R2K
Datasheet:
LHL06TB8R2K
Step5Bar-code shipping tag
LHL06TB8R2K
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.268Dia 6.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    440mA
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    390mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Rated Current-Max
    0.44A
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm