  • LHL08TB183J
LHL08TB183J
advertisement
Manufacturer No:
LHL08TB183J
HK JDW NO:
782-LHL08TB183J
Datasheet:
LHL08TB183J
Step5Bar-code shipping tag
LHL08TB183J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Current Rating
    48mA
  • Inductance
    18mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    72Ohm Max
  • Max DC Current
    48mA
  • Frequency - Self Resonant
    300kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    60 @ 79.6kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Q Factor
    60
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.0796 MHZ
  • Diameter
    9mm
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm