  • LHL08TB221KC
LHL08TB221KC
advertisement
Manufacturer No:
LHL08TB221KC
HK JDW NO:
782-LHL08TB221KC
Datasheet:
LHL08TB221KC
Step5Bar-code shipping tag
LHL08TB221KC
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LH, L Type
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    530mA
  • Inductance
    220μH
  • DC Resistance (DCR)
    730mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.7MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 796kHz
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm