  • LHL08TB272J
LHL08TB272J
advertisement
Manufacturer No:
LHL08TB272J
HK JDW NO:
782-LHL08TB272J
Datasheet:
LHL08TB272J
Step5Bar-code shipping tag
LHL08TB272J
    Select All
  • Mount
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LH, L Type
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Radial
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
    1
  • Construction
    Tubular
  • Current Rating
    150mA
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    2.7mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.5Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    1MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    55 @ 252kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    55
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm