  • LHL10TB154J
LHL10TB154J
advertisement
Manufacturer No:
LHL10TB154J
HK JDW NO:
782-LHL10TB154J
Datasheet:
LHL10TB154J
Step5Bar-code shipping tag
LHL10TB154J
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LH, L Type
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Current Rating
    28mA
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Inductance
    150mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    300Ohm Max
  • Max DC Current
    28mA
  • Frequency - Self Resonant
    69kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    30 @ 25.2kHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.0252 MHZ
  • Diameter
    11mm
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm