  • LI0201C121R-10
LI0201C121R-10
advertisement
Manufacturer No:
LI0201C121R-10
HK JDW NO:
449-LI0201C121R-10
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
LI0201C121R-10
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LI0201C121R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    LI
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    300μm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    700mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    330.2μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm