  • LI1206H121R-00
LI1206H121R-00
advertisement
Manufacturer No:
LI1206H121R-00
HK JDW NO:
449-LI1206H121R-00
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
LI1206H121R-00
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LI1206H121R-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    LI
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Rated Current
    0.8A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Current Rating (Max)
    800mA
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Length
    3.2mm
  • Height (Max)
    0.051 1.30mm