  • LK112SM55TR
LK112SM55TR
advertisement
Manufacturer No:
LK112SM55TR
HK JDW NO:
761-LK112SM55TR
Datasheet:
LK112SM55TR
Description:
Enable Fixed LK112 PMIC 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 11254
Step5Bar-code shipping tag
LK112SM55TR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Output Voltage
    5.5V
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Output Voltage 1
    5.5V
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    250μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 200mA
  • PSRR
    55dB (400Hz)
  • Dropout Voltage
    350mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.35V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Length
    2.9mm