  • LKG1H822MESCBK
LKG1H822MESCBK
advertisement
Manufacturer No:
LKG1H822MESCBK
HK JDW NO:
555-LKG1H822MESCBK
Description:
LKG 8200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.4A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LKG1H822MESCBK
    17 Weeks
  • Mount
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    LKG
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    8200μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.92mA
  • Ripple Current
    4.4A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Tan Delta
    0.3
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.4A @ 120Hz
  • Dissipation Factor
    0.3 %
  • Diameter
    35mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm