  • LL2012-F68NK
LL2012-F68NK
advertisement
Manufacturer No:
LL2012-F68NK
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-LL2012-F68NK
Package:
Datasheet:
Description:
LL2012-F68NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LL2012-F68NK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    68 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    600mOhm
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Inductance-Nom (L)
    0.068 µH
  • Special Feature
    MULTILAYER
  • Height Seated (Max)
    1.2954mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm