  • LLG2W151MELZ30
LLG2W151MELZ30
advertisement
Manufacturer No:
LLG2W151MELZ30
HK JDW NO:
555-LLG2W151MELZ30
Description:
LLG 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.04A 0.866Dia 22.00mm -25°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 298
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LLG2W151MELZ30
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    770μA
  • Ripple Current
    1.04A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.03A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.4872A @ 50kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm