  • LM3447-A19-120VEVM
LM3447-A19-120VEVM
advertisement
Manufacturer No:
LM3447-A19-120VEVM
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LM3447-A19-120VEVM
Package:
Module
Datasheet:
Description:
TEXAS INSTRUMENTS LM3447-A19-120VEVMLM3447-A19-120VEVM EVALUATION MODULE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LM3447-A19-120VEVM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Box
  • Feature
    Dimmable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Supply Voltage
    120V
  • Voltage - Input
    90V~135VAC
  • Output Current
    275mA
  • Voltage - Output
    30V
  • Topology
    Flyback
  • Output Current per Channel
    275mA
  • Utilized IC / Part
    LM3447
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Outputs and Type
    1, Isolated
  • Min Input Voltage (AC)
    90V
  • Max Input Voltage (AC)
    135V