  • LM3710XKMM463
LM3710XKMM463
advertisement
Manufacturer No:
LM3710XKMM463
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LM3710XKMM463
Package:
MSOP
Datasheet:
Description:
1.2V 10 Terminals 10-Pin Voltage supervisor 2 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 12079
Step5Bar-code shipping tag
LM3710XKMM463
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MSOP
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Tape and Reel
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    2
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT
  • Nominal Supply Current
    50μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Voltage - Threshold
    4.63V
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.05mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.6V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.65V
  • Threshold Voltage
    3.08
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm