  • LM385BYMX-2.5
LM385BYMX-2.5
advertisement
Manufacturer No:
LM385BYMX-2.5
HK JDW NO:
815-LM385BYMX-2.5
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel SOIC
Quantity:
In Stock : 16164
Step5Bar-code shipping tag
LM385BYMX-2.5
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Voltage References
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    235
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Output Voltage
    2.5V
  • Max Output Current
    20mA
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of Channels
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Analog IC - Other Type
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    20mA
  • Max Output Voltage
    2.5V
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.02mA
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm