  • LM3S9997-IQC80-C5
LM3S9997-IQC80-C5
advertisement
Manufacturer No:
LM3S9997-IQC80-C5
HK JDW NO:
699-LM3S9997-IQC80-C5
Package:
100-LQFP
Datasheet:
LM3S9997-IQC80-C5
Description:
Quantity:
In Stock : 13918
Step5Bar-code shipping tag
LM3S9997-IQC80-C5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-LQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    60
  • Speed
    80MHz
  • RAM Size
    64K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.235V~1.365V