  • LM4040C10IDCKR
LM4040C10IDCKR
advertisement
Manufacturer No:
LM4040C10IDCKR
HK JDW NO:
815-LM4040C10IDCKR
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
LM4040C10IDCKR
Description:
IC VREF SHUNT 10V SC70
Step5Bar-code shipping tag
LM4040C10IDCKR
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    5
  • Temperature Coefficient
    100ppm/°C
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Output Voltage
    10V
  • Max Output Current
    15mA
  • Number of Channels
  • Max Output Voltage
    10V
  • Current - Cathode
    125μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    180μVrms
  • Height
    1.1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm