  • LM4040CIZ-4.1
LM4040CIZ-4.1
advertisement
Manufacturer No:
LM4040CIZ-4.1
HK JDW NO:
815-LM4040CIZ-4.1
Package:
TO-92
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel TO-92
Quantity:
In Stock : 13694
Step5Bar-code shipping tag
LM4040CIZ-4.1
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-92
  • Packaging
    Bulk
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Output Current
    15mA
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    10mA
  • Voltage - Output
    4.1V