  • LM4041A12IDBZTG4
LM4041A12IDBZTG4
advertisement
Manufacturer No:
LM4041A12IDBZTG4
HK JDW NO:
815-LM4041A12IDBZTG4
Package:
TO-236
Datasheet:
Description:
0.95mm PMIC 1 Channel TO-236
Quantity:
In Stock : 16864
Step5Bar-code shipping tag
LM4041A12IDBZTG4
  • Package / Case
    TO-236
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    3
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output Voltage
    1.225V
  • Max Output Current
    12mA
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    12mA
  • Max Output Voltage
    1.225V
  • Voltage - Output
    1.225V
  • Reference Type
    Shunt
  • Nominal Input Voltage
    10V
  • Current - Cathode
    75μA
  • Length
    2.92mm