  • LM4041B12IDCKRG4
LM4041B12IDCKRG4
advertisement
Manufacturer No:
LM4041B12IDCKRG4
HK JDW NO:
815-LM4041B12IDCKRG4
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel SOT-23-5
Quantity:
In Stock : 32676
Step5Bar-code shipping tag
LM4041B12IDCKRG4
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.2%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    5
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Output Voltage
    1.225V
  • Max Output Current
    12mA
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    12mA
  • Max Output Voltage
    1.225V
  • Voltage - Output
    1.225V
  • Reference Type
    Shunt
  • Nominal Input Voltage
    10V
  • Current - Cathode
    75μA
  • Length
    2mm