  • LM4132AMF-3.3/NOPB
LM4132AMF-3.3/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM4132AMF-3.3/NOPB
HK JDW NO:
815-LM4132AMF-3.3/NOPB
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
IC VREF SERIES 0.05% SOT23-5
Step5Bar-code shipping tag
LM4132AMF-3.3/NOPB
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    200.998119mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Tolerance
    ±0.05%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    5
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    20ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    350mW
  • Technology
    CMOS
  • Base Part Number
    LM4132
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    20mA
  • Operating Supply Current
    60μA
  • Voltage - Input
    3.7V~5.5V
  • Quiescent Current
    60μA
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Min Input Voltage
    3.7V
  • Max Input Voltage
    6V
  • Reference Voltage
    3.3V
  • Reference Type
    Series
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.175V
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    310μVp-p
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.2mm