  • LM4882MM
LM4882MM
advertisement
Manufacturer No:
LM4882MM
Manufacturer:
National Semiconductor
HK JDW NO:
4094-LM4882MM
Package:
MSOP
Datasheet:
LM4882MM
Description:
1 Channels Instrumentational OP Amps MSOP
Quantity:
In Stock : 6442
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LM4882MM
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to LM4882MM .
  • Package / Case
    MSOP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2003
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Audio/Video Amplifiers
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.4V
  • Number of Channels
    1
  • Quiescent Current
    2mA
  • Supply Current-Max
    4mA
  • Output Power
    0.48W
  • Bandwidth
    20 kHz
  • Consumer IC Type
    AUDIO AMPLIFIER
  • Length
    3mm
  • Height Seated (Max)
    1.09mm
  • Width
    3mm