  • LM73605EVM-5V-2MHZ
LM73605EVM-5V-2MHZ
advertisement
Manufacturer No:
LM73605EVM-5V-2MHZ
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LM73605EVM-5V-2MHZ
Package:
Description:
EVAL BOARD FOR LM73605
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LM73605EVM-5V-2MHZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    6V~36V
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output
    5V
  • Frequency - Switching
    2.2MHz