LMH0044SQE/NOPB
LMH0044SQE/NOPB
815-LMH0044SQE/NOPB
16-WQFN Exposed Pad
0.65mm Tin Specialized Interface IC LMH0044 16 Pin 3.3V 16-WQFN Exposed Pad
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
LMH0044SQE/NOPB Overview
The 16-WQFN Exposed Padpackage is a good fit for it.There is a Tape & Reel (TR)case included with it.It is installed according to Surface Mount.Data Transportis appropriate for this component.Devices that are capable of supplying 3.135V~3.465Vvolts may be used.On the basis of the [0], it is possible to find related parts.This termination has 16terminations.This device should be set to 3.3V.16pins are on it in total.Surface Mountmounts it.The unit operates at a minimum working temperature of 0°Cin order to ensure reliable operation.The maximum value of 85°C assures that the part runs consistently.Electronic components of the Other Telecom ICsfamily are used.ICs used in interfaces are operated at a supply voltage of 3.3V.The device uses the telecom IC type of LINE EQUALIZER.
LMH0044SQE/NOPB Features
It is based on LMH0044.
Set the part at 3.3V volts
Telecom IC Type : LINE EQUALIZER
LMH0044SQE/NOPB Applications
There are a lot of Texas Instruments LMH0044SQE/NOPB Specialized Interface ICs applications.
- T1/E1 Terminals
- Multiplexers
- RGB switches
- Isolation
- Video switching
- Video signal routing
- Battery-powered systems
- Battery Powered Instruments
- Power routing
- Industrial and process control systems
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
LMH0044SQE/NOPB
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Maxim Integrated503-DS2406+TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-TMDS351PAG64-TQFP2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9545APWR20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare