  • LMK60I2-322M26SIAT
LMK60I2-322M26SIAT
advertisement
Manufacturer No:
LMK60I2-322M26SIAT
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LMK60I2-322M26SIAT
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
Description:
3.3V Clock Oscillator Programmable Timers LMK60I2 322.265625MHz 3.3V 6-SMD Module
Purchasing and Inquiry
LMK60I2-322M26SIAT Overview
6-SMD Module comes in a package with the timer clock. There is a programmable timer set at a frequency of 322.265625MHz.It is used to pack in Tape & Reel (TR) case. Mounting type Surface Mount is recommended.3.135V~3.465V can be supplied as a voltage by the programmable timer.The type of chips can be divided into Clock Oscillator. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C TA. To keep the clock timer's supply current at 90mA. It is based on LMK60I2. The timer clock contains 6 pins. The supply voltage of the programmable timer can rate 3.3V. You can read the timer clock's additional feature in the follwing: ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR, 7 INCH. On operating frequency, it's available in the range of 322.26MHz. The number of the chip's terminations sums up to 6.
LMK60I2-322M26SIAT Features
Operate frequency at 322.265625MHz
Package / Case: Tape & Reel (TR)
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:90mA
Additional Feature: ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR, 7 INCH
LMK60I2-322M26SIAT Applications
  • Remote Sensors
  • Electric Vehicles
  • Power-Gating Applications
  • Long Time One Shot
  • Always On Systems
  • Remote Data-Logger
  • Periodic “Wake-Up” Call
  • Car Door Handle circuit
  • Smart Key
  • Building Automation
Step5Bar-code shipping tag
LMK60I2-322M26SIAT
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Clock Oscillator
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR, 7 INCH
  • Technology
    HCSL
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    322.265625MHz
  • Base Part Number
    LMK60I2
  • Physical Dimension
    7.1mm x 5.1mm x 1.15mm
  • Operating Frequency
    322.26MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply
    90mA
  • Output Load
    50 OHM
  • Height
    1.15mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5mm