  • LMLP0808N4R7CTAS
LMLP0808N4R7CTAS
advertisement
Manufacturer No:
LMLP0808N4R7CTAS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-LMLP0808N4R7CTAS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15244
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LMLP0808N4R7CTAS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LMLP
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    4.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    18mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.7A
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm