  • LMNP06DB4R7M
LMNP06DB4R7M
advertisement
Manufacturer No:
LMNP06DB4R7M
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
HK JDW NO:
782-LMNP06DB4R7M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LMNP06DB4R7M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.037Ohm
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    2A
  • Inductance-Nom (L)
    4.7 µH
  • Self Resonant Frequency
    36MHz