  • LNT2W332MSEGBB
LNT2W332MSEGBB
advertisement
Manufacturer No:
LNT2W332MSEGBB
HK JDW NO:
555-LNT2W332MSEGBB
Description:
LNT 3300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
LNT2W332MSEGBB
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300μF
  • Lead Spacing
    1.126 28.60mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    3.65mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    16.5A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    23.1A @ 10kHz
  • Diameter
    63.5mm
  • Height Seated (Max)
    6.024 153.00mm
  • Length
    150mm