  • LP0805A3500AW
LP0805A3500AW
advertisement
Manufacturer No:
LP0805A3500AW
Manufacturer:
HK JDW NO:
66-LP0805A3500AW
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
LP0805A3500AW
Description:
RF FILTER LOW PASS 3.5GHZ 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LP0805A3500AW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    LP0805
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.061W 2.03mmx1.55mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    3.5GHz Center
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L2.03XB1.55XH1.02 (mm)/L0.08XB0.061XH0.04 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Bandwidth
    200MHz
  • Filter Type
    Low Pass
  • VSWR
    1.7
  • Insertion Loss (dB)
    0.3 dB
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Input Impedance
    50Ohm
  • Attenuation@Freq-Max
    20 dB
  • Average Input Power
    3W
  • Attenuation@Freq-Min
    30 dB
  • Height
    1.1176mm
  • Length
    2.03mm