  • LP3995ITLX-1.8
LP3995ITLX-1.8
advertisement
Manufacturer No:
LP3995ITLX-1.8
HK JDW NO:
815-LP3995ITLX-1.8
Description:
Fixed PMIC 5
Quantity:
In Stock : 66507
Step5Bar-code shipping tag
LP3995ITLX-1.8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    5
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    150mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Quiescent Current
    85μA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Max Input Voltage
    6V