  • LPC54102J256BD64QL,151
LPC54102J256BD64QL,151
advertisement
Manufacturer No:
LPC54102J256BD64QL,151
HK JDW NO:
318-LPC54102J256BD64QL,151
Package:
LQFP
Datasheet:
Description:
Microcontroller 64 Pin LQFP
Quantity:
In Stock : 8975
Step5Bar-code shipping tag
LPC54102J256BD64QL,151
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    LQFP
  • Number of Pins
    64
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    I2C, SPI, USART
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    1.62V
  • Memory Size
    256kB
  • RAM Size
    104kB
  • Memory Type
    FLASH
  • Frequency (Max)
    100MHz