  • LPD5010-822MEB
LPD5010-822MEB
advertisement
Manufacturer No:
LPD5010-822MEB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-LPD5010-822MEB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
LPD5010-822MEB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPD5010-822MEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    350mOhm
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    2
  • Inductance
    8.2 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    710mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    5050-10M
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    700mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    8.2 µH
  • Inductance - Parallel
    8.2 μH
  • Inductance - Series
    32.8 μH
  • Height
    900μm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    4.8mm