  • LPO3310-103MLB
LPO3310-103MLB
advertisement
Manufacturer No:
LPO3310-103MLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-LPO3310-103MLB
Package:
Datasheet:
LPO3310-103MLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPO3310-103MLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Unshielded
  • Operating Temperature (Max)
    110°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.52Ohm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1313
  • Rated Current-Max
    0.57A
  • Inductance-Nom (L)
    10 µH
  • Self Resonant Frequency
    52MHz