  • LPS0300H2R20JB
LPS0300H2R20JB
advertisement
Manufacturer No:
LPS0300H2R20JB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-LPS0300H2R20JB
Package:
Datasheet:
Description:
2.2Ohm, 5%, 300W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPS0300H2R20JB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    120°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    300W
  • Height
    25.8mm
  • Length
    64.7mm