  • LPS0600H2201KB
LPS0600H2201KB
advertisement
Manufacturer No:
LPS0600H2201KB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-LPS0600H2201KB
Package:
Datasheet:
LPS0600H2201KB
Description:
2.2kOhm, 10%, 5kV, 600W
Step5Bar-code shipping tag
LPS0600H2201KB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Power resistor, Thick Film
  • Voltage - Rated
    5kV
  • Power Rating
    600W
  • Height
    25.2mm
  • Length
    60mm
  • Width
    57mm