  • LPS0800H1R50KB
LPS0800H1R50KB
advertisement
Manufacturer No:
LPS0800H1R50KB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-LPS0800H1R50KB
Package:
Molded
Datasheet:
LPS0800H1R50KB
Description:
1.5Ohm, 10%, 800W
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPS0800H1R50KB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    800W
  • Voltage - Rated DC
    5kV
  • Height
    25.8mm
  • Length
    64.7mm