  • LPS0800L1000FB
LPS0800L1000FB
advertisement
Manufacturer No:
LPS0800L1000FB
HK JDW NO:
875-LPS0800L1000FB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
100Ohm, 1%, 800W
Step5Bar-code shipping tag
LPS0800L1000FB
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    800W
  • Height
    25.8mm
  • Length
    64.7mm