  • LPS1-04C24-4070-00
LPS1-04C24-4070-00
advertisement
Manufacturer No:
LPS1-04C24-4070-00
HK JDW NO:
605-LPS1-04C24-4070-00
Package:
Description:
L2 BOARD, XHP70.2, SQUARE, 2X2,
Step5Bar-code shipping tag
LPS1-04C24-4070-00
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    156 lm/W
  • CCT (K)
    4000K 5-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    70
  • Current - Max
    2.4A
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    7320lm Typ
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Size / Dimension
    70.00mm Lx70.00mm W
  • Color
    White, Neutral
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    44.8V
  • Current - Test
    1.05A