  • LPS3314-563MLC
LPS3314-563MLC
advertisement
Manufacturer No:
LPS3314-563MLC
HK JDW NO:
3194-LPS3314-563MLC
Step5Bar-code shipping tag
LPS3314-563MLC
  • Type
    Parameter
    Select All
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Series
    LPS3314
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Inductance
    56 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    420mA
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.55Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    56 µH
  • Height
    1.4mm
  • Length
    3.4mm
  • Width
    3.4mm