  • LPS4018-104MLC
LPS4018-104MLC
advertisement
Manufacturer No:
LPS4018-104MLC
HK JDW NO:
3194-LPS4018-104MLC
Package:
Step5Bar-code shipping tag
LPS4018-104MLC
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Inductance
    100 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    340mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.4Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    100 µH
  • RMS Current (Irms)
    500mA
  • Height
    1.8mm
  • Length
    4.1mm
  • Width
    4.1mm